Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na kocovinu ?

29. 3. 2008

Protože je tu Silvestr,přidávám článek,který by možná mohl zajímat nebo dokonce někomu pomoci.

*

Co je to kocovina ?

Metabolický rozvrat organismu.Náhlý příliv alkoholu totiž probudí ke zvýšené činnosti látkovou výměnu,zrychlí tep a zvýší spotřebu energie.Játra se snaží alkohol rozložit a vyloučit z těla ven,avšak čím víc pijeme,tím víc svou roli nezvládají.Alkohol se dostává do krve a dostavuje se opilost.Velké množství tekutin nás nutí k močení,čímž se ovšem z těla dostávají i důležité vitamíny(B,E,C) a minerály(hlavně hořčík).Důsledky,které cítíme,se však dostavují až ve chvíli,kdy jsme s pitím přestali.Organismus je dehydrován,ale ještě se nedokázal vypořádat s přebytkem alkoholu.Roztažené cévy se prudce stáhnou,následuje bolest hlavy,nevolnost a bolest žaludku.

Co udělat především ?

Bolest hlavy,žaludek jako na vodě,jazyk přilepený na patro...

Především pořádně pít,a to minerálky.To vás zbaví žízně a nahradí ztracené minerály.

Dobrou pomoc vám prokážou multivitamínové přípravky(nejlépe v šumivé formě),které usnadní organismu návrat k harmonickému fungování.Na překyselený žaludek je dobré použít speciální přípravek z lékárny,stejně jako na bolest hlavy.

Také ale potřebujete doplnit energii,na což je dobrý hroznový cukr,v případě nouze prý stačí i med.

Pokud jste po oslavách ještě udrželi trochu rozumu v hlavě,vypijte před spaním půl litru vody bez bublinek,abyste zabránili dehydrataci a další dvě sklenice si dejte hned po ránu.

Jakmile budete s to jíst,dejte si dobrou snídani.Jídlo pomůže navázat zbytky alkoholu z krve a doplní krevní cukr.

Během dne po oslavách pijte bylinkové čaje.

Buďte odvážní a zkuste sprchu,střídavě teplou a studenou.Rozproudí krev a probudí mozek.

Tělesná aktivita,jako je třeba chůze na čerstvém vzduchu,pomůže okysličit krev.

Lidové recepty "Vyprošťovák"

Pivo : Je vám po pivu hned líp? Může to fungovat - tělu totiž pivo dodá tekutinu,minerály a vitamíny skupiny B."Opice" navíc odchází pomaleji,což je pro organismus menší zátěž než náhlý zlom.

Pokud se ale budete vyprošťovat donekonečna,hrozí vám alkoholismus :-))

Česnečka : Osolená česnečka,jako teplá tekutina,zklidní žaludekdodá tělu energii a soli.

Stejně pomůže i polévka zeleninová nebo hovězí...

Mléko : A mléčné výrobky zklidní žaludek,protože snižují kyselost,kefír zklidňuje podrážděné žaludeční stěny a trávicí trakt.

Co raději ne

Káva : Sice zrychlí tep,ale dá zabrat už tak dost zhuntované žaludeční sliznici.

Feferonky,rybičky,osolený a opepřený panák octa : to všechno má jen psychický význam.Kdo si dobřeje tyto lahůdky,má vůli vyvést tělo z útlumu,což se mu určitě částečně podaří.

Syrová vejce s worčestrovou omáčkou a pepřem : Pro žaludek je tento koktejl strašná rána,ze které se zase musí vzpamatovávat.

Pozor na pití !

Alkohol zpomaluje reakce až o dvacet procent,stejně tak ale kocovina.Po oslavách raději za volant nesedejte.

Alkohol se může vstřebat za čtvrt hodinky,ale taky za hodinu.Nejrychleji působí alkohol s obsahem 20 - 30 procent a bublinky.

Dvě deci vína tělo odbourá za dvě hodiny,jednoho panáka "tvrdého" za hodinu,půllitr piva desítka za dvě hodiny a dvanáctky za tři hodiny.

A chcete-li zhubnout ? Tři sklenky šampaňského,slané tyčinky se sýrem a hrstka oříšků jsou více než polovina doporučeného denního příjmu dospělé ženy ! Takže při hubnutí nepijte.

No,je to jen na Vás.Užijte si oslav podle chuti,ale hlavně si to UŽIJTE !!!

sisinaaa.estranky